Zobrazení: 32850

Špaletové okno bílé

12 500,-Kč / m2
Dostupnost: 5 týdnů

Povinná položka

 

Informace o produktu

Druh materiálu

 • masiv borovice
 • masiv buk
 • masiv dub

Rozměr okna: 1100x800 cm.

Cena za obložku: 2450,- Kč

Naše realizace oken

OKNA

Naše dřevěná okna vyrábíme z kvalitního dřeva (masiv smrk, borovice, dub, buk), které si sami dodáváme, osvědčeného kování a propracované technologie povrchové úpravy (vysokotlaké stříkání).

Co je to vlastně špaletové okno?
Špaletové okno je téměř výhradně dřevěné okno, které je tvořeno vnějšími a vnitřními křídly, mezi nimiž je dřevěná část která se nazývá špaleta.
Špalety mohou být vůči líci stěny kolmé nebo šikmé, to proto aby okno vpouštělo více světla do místnosti. Dolní plocha okna se nazývá parapet a svislé plochy ostění.

Použití špaletových oken:
Dnes se nejčastěji špaletová okna vyrábí tak, že obě okna jsou zasazena ve společné dřevěné zárubni a celé okno se vsazuje jako celek.
Tato špaletová okna se nazývají kastlová okna.
Protože špaletová okna používala jednoduchá skla, v prostoru mezi okny cirkuloval studený vzduch, a tak je začala vytlačovat okna s dvojtým zasklením a později eurookna a plastová okna s dvojskly či trojskly.
Díky technologii izolačních dvojskel (Uw=1,1 a lepší) a vylepšeného těsnění se špaletová (kastlová) okna opět stávají zajímavá pro mnohé stavebníky i výrobce a mají stejné nebo i lepší tepelně izolační vlastnosti než eurookna.
Dřevěná špaletová okna vyrábíme na nejmodernějších truhlářských strojích, nejčastěji pro roubenky, chalupy a chaty a také jako repliky pro historické budovy, kde je při rekostrukci požadavek od památkového úřadu na původní charakter dřevěných oken.

Výroba
Pakliže je renovace, či oprava špaletových oken nemožná z důvodu špatného stavu dřeva a shánění použitých je pro Vás náročné, přichází na řadu výroba nových. Díky široké nabídce výrobců, ať už kliček nebo kování, můžeme vyrábět okna jako přesné repliky, nebo můžeme navrhnout nový a třeba i zajímavější vzhled okna.

Údržba dřevěných oken

O moderní dřevěná okna není třeba nějaké zvláštní péče, jelikož se při výrobě používají kvalitní nátěrové hmoty. Mytí oken se provádí běžnými čistícími a mycími prostředky na bázi saponátu a rám se omývá vlažnou vodou.

Ceník špaletových oken
Protože při výrobě špaletových oken je vyšší spotřeba dřeva, jsou i cena za m2 vyšší než například u eurooken. Standardní ceník nabízí ceny špaletových oken od 12 500,- Kč za m2 s DPH.

Naše truhlářství se sídlem ve Velkých Hamrech - Bohdalovicích (okr. Jablonec nad Nisou - Liberecký kraj) montuje a dodává špaletová okna po celé ČR a je možné je objednat telefonicky, v e-shopu, nebo Vás rádi přivítáme osobně v sídle firmy.

Orientační vzdálenosti k nám:
Praha - 115 km
Liberec - 35 km
Hradec Králové - 95 km
Ústí nad Labem - 140 km
Karlovy Vary - 260 km
Plzeň - 240 km
České Budějovice - 280 km
Brno - 340 km
Olomouc - 417 km
Ostrava - 500 km
Zlín - 407 km

Eurookno IV-68

Profil: IV-68 - okno má hodnotu prostupu tepla na celkovou plochu okna U=1,1 W/m2K

rez okna eurooknorez eurookna

Nejčastěji používaná dřevina je smrk. Smrkový hranol může být podélně napojovaný nebo fixní (bez napojení), třívrstvé dle normy

Další dřeviny, které používáme na výrobu eurooken jsou:
 • BOROVICE
 • DUB
 • BUK

Povrchová úprava:

 • vysokotlaké stříkání
 • sklo: 4-18-4, U=1,1 W/m2K
 • lak: vodou ředitelné laky pro venkovní použití SAYERLACK

Univerzální vrchní lak                         Přibarvený vrchní lak

univerzalni lak okna pribarveny lak okna

bezbarvá hloubková impregnace

barevný základ s dodatečnou impregnací

máčení ve speciálním tekutém laku, který zateče i do míst, kam se nedostane konečný nástřik

nástřik tlustovrstvé lazury nanášené vysokotlakým zařízením

Těsnění: od firmy ROTO

Okapnice: okenní i křídlové taktéž od firmy ROTO

Kování: ROTO

 • hloubka kování 9 mm
 • pojistka proti chybné obsluze se zvedačem křídla
 • standardně 1x hříbkovitý uzávěr
 • nosnost 130 kg
 • povrchová úprava dle vzorníku ROTO

Dřevěná okna dodáváme v širokém spektru barev a povrchových úprav.

Okenní kliky a vzorník barev

okenni kliky vzornik

Cena eurookna se pohybuje kolem 8 200,- Kč/m2, cena špaletového okna se pohybuje kolem 12 500,- Kč/m2 s DPH (materiál masiv borovice/smrk).

Cena obložek je 2950,- Kč/ks a cena parapetů se pohybuje 800,- Kč/bm (ceny jsou bez DPH, materiál masiv borovice/smrk).

Termín dodání do pěti týdnů.

Montážní návod větracích nůžek

S výběrem Vám rádi poradíme.

NÁBYTEK Z MASIVU

Nábytek z masivu je – kromě nás samých – to základní, co vytváří životní pocit v našem bytě nebo v našem domě. S dřevěným nábytkem v bytě nebo v domě trávíme velké množství času, právě nábytek spoluvytváří celkovou atmosféru místnosti a celého bytu či domu. Proto je důležité vybrat si nábytek, který nám bude vyhovovat a budeme se v něm cítit dobře.

Luxusní nábytek za skvělou cenu

Nábytek, který si vybereme, s námi bude dlouho, nejenom několik dnů. A bude podstatně spoluvytvářet prostředí, ve kterém budeme mít svůj domov. Proto není na škodu výběru nábytku věnovat nejméně několik dnů a při výběru nespěchat. Vyplatí se to. Stejně jako se většinou vyplatí peníze „navíc“ do koupě nábytku investované. Budeme to my, kdo bude v nábytku, který si koupíme, bydlet, ne někdo cizí. Právě my budeme spát v postelích, které jsme si vybrali, vařit a jíst v kuchyni, kterou jsme si zvolili, ukládat šaty do skříně, kterou jsme zaplatili, a usedat do křesla, které jsme si přáli mít.

Z kvalitního masivu vyrábíme komody, skříňky, noční stolky, kancelářský nábytek i mnoho dalších druhů nábytku pro Váš domov či kancelář.

Nábytek z masivu na objednávku

Naše truhlářství vyrábí nábytek z masivu na zakázku. Výrobek můžeme vyrobit v jakékoli velikost i z různých materiálů (masiv, lamino, dýha nebo kombinace těchto materiálů), materiály lze namořit do jakýchkoli odstínů dle Vašeho přání.

V sekci obchodu s nábytkem naleznete:

Komody, skříňky z masivu

Stolky pod TV z masivu

Noční stolky masivu

Koupelnový nábytek z masivu

Obývací stěny z masivu

Psací stoly z masivu

Další ukázky nábytku naleznete v sekci UKÁZKY PRACÍ NÁBYTKU Z MASIVU.