Povrchová úprava dřeva - vzorníky

Zde si můžete vybrat z velkého množství vosků, olejů a laků. Tyto firmy nabízí velmi kvalitní výrobky, které všem výrobků dají ten správný design a kvalitní ošetření.

Kartáčování

naše firma nabízí i tento způsob úpravy dřeva

Kartáčované dřevo je zajímavým dekoračním prvkem vhodným nejen do dřevěných interiérů. Jedná se o speciální povrchovou úpravu dřeva, při níž se mechanickou cestou odstraní z povrchu měkčí část letokruhů. Stejný efekt je docílen přirozeně u dřevěných povrchů namáhaných mechanickými či přírodními vlivy, ale až po několika desetiletích.

Kartáčováním dojde k zvýraznění kresby dřeva, plastičnost reliéfu povrchu a přirozené struktury. Pro kartáčování se hodí dřevo s rozmanitou kresbou, například dub nebo jasan. Kartáčované dřevo se používá jak pro rekonstrukce starších objektů tak i pro moderní interiéry. Jako povrchové úpravy se používají různé druhy olejů, případně laků. Povrchová úprava olejem je oblíbená pro své zvýraznění kresby dřeva a při kartáčování dojde ke odebrání měkkých částí dřeva a vydrží déle.

Kartáčované dřevěné obklady a doplňky se uplatňují především v klasických dřevěných interiérech,ale jsou čím dál častěji používány i v moderním interiéru.

Provádíme kartáčování podlahových prken, obkladů stěn a stropů, nábytku.