Rohová lavice

Rohové lavice

V každé domácnosti je potřeba stůl, u kterého se sejde celá rodina a poobědvá, navečeří se. Ale představte si místnost. Kam dát stůl a židle? A kolik to zabere místa? Židle se při odsouvání od stolu nesmí dotknout zdi. Zároveň ale stůl s židlemi nesmí překážet plynulému provozu domácnosti. Zakopávat o židle, když běžíte zvednout telefon? To je skutečně nepraktické.

Problémy může vyřešit rohová lavice. Stůl se tak posune více ke zdi a tím pádem volný prostor místnosti doslova vzroste. Nafoukne se. Do menších bytů nebo domů je to vysloveně výhra. Rohová lavice je přímo u zdi, nemusí se odtahovat a přitahovat jako židle. Vejde se na ni i více strávníků.

Další výhody rohové lavice

Rohová lavice šetří prostor, ale zároveň jej zaplňuje. Abyste rozuměli… Samotná židle může být krásná, ale prostor kolem ní je prázdný. Zeď tedy musíte ozdobit zavěšeným obrazem, poličkami, okrasným stojanem, sušenou květinou nebo něčím podobným. Na druhou stranu rohová lavice je přímo u zdi. Člení místnost. Dělá ji zajímavější. Zabydlenější. Útulnější.

A také tu máme praktičtější výhody. Zásadní je již zmíněné zvýšení počtu míst na sezení. Tam, kde by musely stačit dvě židle pro dvě osoby, zastane rohová lavice ve stejném prostoru usadit třeba i pět lidí. A to už je pořádný rozdíl. Nemusíte se tedy obávat okamžiku, kdy k vám přijede početnější návštěva a vy ji nebude mít kam usadit.

Rohová lavice s úložným prostorem

Jako zásadní je ovšem jiná výhoda. Rohové lavice s úložným prostorem. Velmi oblíbená varianta. A přiznejte si, kam se na tohle hrabou židle jen s jednou, a ještě omezenou funkcí. Úložný prostor je velkým tahounem při výběru. Do dobře udělané rohové lavice se vejde velké množství nijak často užívaných, ale potřebných předmětů v domácnosti. Například slavnostní prostírání, vánoční ozdoby, boty, z kterých jedno dítě vyrostlo a druhé do nich doroste, a další z mnoha možností úložného prostoru.

A pozor! Rohová lavice se nemusí užívat jen doma. Jsou i varianty venkovní rohové lavice. Výborné řešení na terasu nebo do zahradního altánku. Káva s přáteli v zahradě? Na jaře a v létě není nic příjemnějšího. Venkovní rohová lavice je odolnější vůči klimatickým rozmarům. Přesto je ale třeba ji ochraňovat před příliš velkou zátěží. Nějaký ten déšť jistě snese. Ale nechávat ji celý rok bez zastřešení nebo bez přikrytí by bylo mírně řečeno nepromyšlené.

Více o rohových lavicích