Pružinová matrace

Výhody pružinových matrací

Pokud se chystáte ke koupi pružinových matrací, měli byste vědět, že mají ze všech nabízených typů nejdelší životnost. Také co se nákladů týče, tak právě tento druh kvalitních a léty prověřených matrací pokrývá velmi široké cenové spektrum, ve kterém si jistě vybere každý z vás.

Pro nákup pružinových matrací hovoří i dobrá vzdušnost. Uvnitř matrace se tedy v takové míře nedrží vlhko a s ním spojení roztoči, kteří by u některých z vás mohli vyvolávat alergie či jiné zdravotní obtíže. S tím souvisí ještě jedna věc. Při výběru pružinové matrace se zajímejte i o to, zda lze jejich potah sejmout a vyprat pro udržení maximální čistoty. Pokud ano, nemusíte se u matrace bát žádných zdravotních obtíží.

Jádro matrace může tvořit deska z kokosových vláken která je 100% přírodní jako například u matrace Lisa.

Kdy není vhodné použití pružinové matrace

Jak už jsme se zmínili výše, tak pružinové matrace se nehodí úplně pro každého a do každé postele. Jejich známou vlastností je například podpírání těla při spánku jen v určitých bodech a ne po celé ploše. Některým z vás, kteří například trpíte bolestmi zad, by to nemuselo dělat úplně dobře.

Matraci je nutné vybírat také podle toho, jaký jste si do postele zvolili rošt. Pokud nějaký klasický, tak ten použití pružinových matrací vůbec nebrání. Problém nastává u polohovacích roštů. Pružinové matrace se nemohou tolik ohýbat a tudíž je na takovýchto roštech nelze použít.

VÍCE O MATRACÍCH