Obývací pokoj

Řiďte se vlastním vkusem

Nejdůležitější při zařizování nového bytu jste vy. Nikdo jiný. Bude to váš byt. A proto se řiďte svým vkusem. Vždyť vy si budujete hnízdo, v kterém budete žít. Bude to váš domov. Právě vám musí vše sloužit, a proto je dobré zařizování vlastního bytu pořádně naplánovat. Vybrat to, co bude nejen plně funkční, ale co bude také lahodit vašim očím.

Z jakého dřeva?

Nábytek je samozřejmě nejkrásnější ze dřeva. Ale je velké množství dřevin, z kterých se nábytek vyrábí. Každá jednotlivá dřevina má své plus i své mínus. Důležitá je tvrdost dřeva. Měkké, a tedy i levnější, je dřevo borové a smrkové. Nábytek z měkkého dřeva je krásný. Skutečně ano, taková borovice má například nádherně vykreslené letokruhy, které dají nábytku skutečného ducha. Ovšem pokud je nábytek příliš namáhán, vznikají na něm rýhy.

Na druhou stranu tvrdé dřevo, které je ovšem o něco dražší, vydrží mnohem větší zátěž. Jedná se o nábytek z bukového nebo dubového dřeva. Nábytek z tvrdého dřeva je odolnější a také s delší životností.

Poslední kapitolou je pak nábytek z exotických dřevin. Sibiřská borovice, teakové dřevo a podobné. Takové dřevo je skutečně velmi odolné. Ovšem odráží se to i na ceně. Vaše domácnost bude s nábytkem z exotického dřeva nevšedně okouzlující. To je beze sporu.

Nábytek z masivu je zárukou elegantního bydlení. Ovšem nákup takového nábytku leze nepříjemně do peněz. Pro takové případy je tu možnost vybavit svou domácnost nábytkem z lepeného dřeva. Ano, přijdete o nádherné letokruhy na nábytku. Ovšem jedná se o adekvátní náhradu za nábytek z masivu. A ušetřené peníze pak můžete investovat do svého rozvoje.

VÍCE O NÁBYTKU Z MASIVU