TRUHLÁŘSTVÍ MIČEK - O NÁS

naleznete pár zajímavostí, který by vás mohly o nás zajímat. Pokud budete mít na nás dotazy neváhejte nás kontaktovat. Mapa.

Naše zakázkové truhlářství se nachází u měst Liberec a Jablonec nad Nisou

Naše firma působí na trhu již od roku 1997. Za tu dobu jsme realizovali spoustu zakázek a máme mnoho spokojených zákazníků, kteří naše služby využívají opakovaně. Naši prodejnu a výrobnu naleznete ve Velkých Hamrech - v severních Čechách v krásném horském prostředí blízko Českého ráje. Můžete se u nás podívat na ukázky z našeho sortimentu a vše si důkladně osahat a udělat si tak přesnější představu.

 

Truhlářství Miček podporuje nadějné budoucí truhláře z Integrované střední školy v Semilech

Řemeslo má zlaté dno a pro řemeslo truhlářské to platí dvojnásob. Nejen proto truhlářství Miček spolupracuje s ISS v Semilech. Nabízíme odbornou praxi, brigády o prázdninách a pro ty opravdu zručné a šikovné i jistou práci po vyučení. Více se o škole můžete dozvědět zde http://www.isssemily.cz/

 

Truhlářského řemeslo a jeho historie

Truhlářství je velmi staré řemeslo, které dosáhlo neobyčejné dokonalosti už ve starém Egyptě. Tradiční truhlářské nářadí (dláto, pila, hoblík atd.) je také známo už od starověku. V Evropě se truhláři rozšířili ve středověku, když si i prostí lidé začali pořizovat nábytek. Podle toho, který druh nábytku v dané době převládal, se někdy nazývají také stolaři. V angličtině a v románských jazycích se truhláři a tesaři označují stejným slovem.

Truhlářské dílo může být:

z masivu, což je klasická truhlařina ze dřeva. Dnes se tento způsob používá v případě nábytku jen u replik (nostalgie). Tento způsob je nákladný a nábytek z masivu je těžký.

z nových hmot - na trhu je nepřeberný výběr laminátových desek a kování. Výrobky jsou levnější a lehčí.

(zdroj: wikipedia.org)

0
999999

Potřebujete poradit? Zavolejte nám: 724 092 107 , Všechny kontakty