ZAHRADNÍ NÁBYTEK

Pro každou zahradu je zahradní nábytek naprosto nepostradatelný. V naší nabídce naleznete zahradní stoly, lavice, altány, pergoly, dětské sestavy, pergoly a různé doplňky, které z Vaší zahrady udělají místo plné relaxace a zábavy.

 

Inspirovat se můžete v naší fotogalerii

 

Mezi další sortimenty nabízených výrobků a truhlářských prací patří například:

- podlahy

- tesařské práce

- obklady rodinných domů, stropů, štítů, stěn

 

Dřevěné obložení stěn

Stěnová obložení se vracejí do interiérů vždy v určitých obdobích. Nyní se v bydlení přikláníme opět k širšímu uplatnění přírodních materiálů, ke slovu tedy znovu přichází i obklady stěn a stropů ze dřeva.

 

Obklady nejen ze dřeva

Ovšem jeho použití není jen otázkou módy. Obklady stěn i stropů jsou konstrukce, kterými změníme vzhled místnosti , a tím i její architektonické působení, použitými materiály pak ovlivňujeme pocity a psychiku uživatelů místnosti. Pro dřevěné ostění bývají nejčastěji používány masivní borovice a smrk, ceněny jsou modřín, bříza a především dub, z materiálů na bázi dřeva pak plošné materiály – dnes nejčastěji OSB a MDF. Hlavním účelem obložení může být zvýšení mechanické odolnosti povrchu zdí nebo odolnosti proti vlhkosti, tepelná či zvuková izolace.

 

Obklady dnes

V současné době se k těmto obkladům v širší míře vracíme především z důvodů estetických – zvláště kazetové či deskové obklady působí velmi dekorativně. Pro každý typ obložení je určující rozměr a půdorys místnosti, účel obložení a z toho vyplývající finanční náklady. Důležitý je počet obložených stěn, výška obkladu, popřípadě jeho členění, u dřevěného obložení pak druh a povrchová úprava materiálu na bázi dřeva nebo masivu. V dané místnosti nemusí být obloženy všechny stěny, ale pouze jedna, dvě nebo tři. Pokud jsou obloženy všechny stěny, místnost je opticky menší, avšak použijeme-li dřevo, působí velmi útulně. Naopak obložení jedné čelní plochy nebo dvou protilehlých stěn obdélníkové místnosti zdůrazní její geometrii. V pravoúhlé místnosti neobkládáme sousední stěny, obložení zdůrazní jen jednu část a místnost působí nevyváženě.


Dřevěné obložení z hlediska konstrukce

Obložení palubkové:
Pro toto obložení jsou využívány palubky různých šířek, nejčastěji pak do šířky 150 mm, vzhled obložení je dán orientací palubek, lze zde dobře uplatnit také barvu a texturu použitého dřeva. Mezi nejčastější materiály patří modřín, borovice a smrk.

 

Obložení tyčové:
Je tvořeno úzkými tyčemi s různým profilem, mezi nimiž jsou jen velmi úzké spáry. Toto obložení je využíváno především pro obkládání zaoblených ploch.

 

Obložení deskové:
Základním materiálem jsou masivní desky, případně dýhované desky na bázi dřeva, které jsou neznatelně namontovány na nosnou konstrukci. Tento typ se hodí pro obkládání velkých ploch stěn i stropů, členění, orientace i použitý materiál určují architektonické ladění interiéru.

 

Obložení rámové:
Toto obložení je tvořeno sestavou rámů a příslušných výplní z masivu, případně materiálů na bázi dřeva. Výplně zasazené do rámů mohou být zalištovány, v takovém případě je možné jimi celek ještě zvýraznit.

 

1000
100000

Celkem záznamů: 17
|< << 1 2 >> >|
Potřebujete poradit? Zavolejte nám: 724 092 107 , Všechny kontakty